David Hrňa | Eurookna dřevěná TWW
15750
page,page-id-15750,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Eurookna dřevěná TWW

Značka TWW vyrobila za dobu své existence tisíce dřevěných oken a dveří. Naše produkty vyrábíme s dodržením té nejvyšší technologické kázně na automatizovaných linkách umístěných v halách s kontrolou vlhkosti. Jedině tento přístup zajistí tu nejvyšší úroveň kvality všech vyrobených oken.

Eurookna jsou konstruována tak, že brání vzniku kondenzátu na dolní straně skel. Hluboké uložení skla, teplý meziskelní rámeček a rámová okapnice opatřená těsněním, i to jsou atributy, které hovoří právě pro značku TWW.

obr1

Povrchová úprava

Vícevrstvá povrchová úprava zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. Jde o třístupňový systém ochrany.

obr2

 Impregnace

Obsahuje aktivní složky, které pronikají do hloubky 2 mm a účinně chrání dřevo před působením vlhkosti, plísní a dřevokazných hub. Nanáší se na díly, včetně rohových spojů, před zalizováním do hotových rámů a křídel.

Barevný základ

Je rozhodující složkou pro výsledný barevný odstín okna, omezuje změny zbarvení finální vrstvy a zlepšuje vzhled povrchu. Zajišťuje také ochranu dřeva a optimální přilnavost finální vrstvy.

Vyplnění přiznaných spojů

Speciální pružný plnič zamezuje průniku vody do rohových spojů dřevěného okna.

Finální vrstva

Vytváří ochrannou vrstvu celého dřevěného okna, která odolává povětrnostním vlivům, některým druhům chemických prostředků a mechanickému poškození. Tvrdý, avšak elastický povrch prodlužuje životnost produktu.

Dřeviny

smrk
Smrk
  • nejpoužívanější dřevina pro výrobu dřevěných oken a dveří
  • smrkové dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé s výrazně barevně odlišnými vrstvami dřeva jarního a letního v letokruhu
  • dřevo je lehké, pružné a pevné, pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu dřevěných oken těžko nahraditelné
borovice
Borovice
  • vyšší obsah pryskyřice podporuje lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům charakteristická je zvýrazněná struktura a kresba dřeva
  • dřevo je lehké, pružné a pevné, pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu oken těžko nahraditelné
  • vhodné pro většinu odstínů lazur a RAL, s výjimkou bílé barvy a velmi světlých odstínů
meranti
Meranti
  • nejžádanější tropická dřevina pro výrobu oken a dveří v Evropě
  • jádro červenohnědého zbarvení od světlejších až po tmavé tóny
  • polotvrdé dřevo s velice malou objemovou roztažností a vysokou tvarovou stálostí
  • odolné proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním

Hranoly pro okna

Dřevěná okna TWW jsou vyráběna z třívrstvého nebo čtyřvrstvého lepeného hranolu. Hranoly jsou připraveny ve dvou provedeních:

podélně napojované (cink) – na vnějších pohledových lamelách jsou viditelné spoje

cink

podélně nenapojované (fix) – vnější lamely jsou bez spojů

fix

Rozdíl mezi fixním a napojovaným provedením dřevěného okna je výhradně estetiského rázu bez vlivu na kvalitu a mechanické vlastnosti hranolu.

U všech smrkových nenapojovaných lamel delších než 2 m se toleruje na ploše 1 spoj.
U lamel delších než 2,5 m max 2 spoje Meranti je v provotřídní kvalitě bez podélného napojení na ploše.